İPTAL VE İADE KOŞULLARI

 

  1. grano.com.tr adlı internet sitemiz üzerinden elektronik ortamda verdiğiniz siparişler; 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ile ilgili diğer mevzuat hükümlerine tabidir.
  2. grano.com.tr adlı internet sitemiz üzerinden satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile  alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise,  Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.
  3. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan veya kullanılmış veya kullanılmış olmasa dahi ambalajından çıkarılmış ürünlerde Alıcı cayma hakkını kullanamaz; bu tür ürünler iade alınmaz.
  4. Alıcı’nın özel istek ve talepleri doğrultusunda üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde Alıcı cayma hakkını kullanamaz; bu tür ürünler iade alınmaz.
  5. Ürünler eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak ve ancak fatura ibraz etmek suretiyle iade edilebilir.
  6. Ürünün satılmasının mümkün olmadığı durumlarda satıcı siparişten itibaren 3 gün içinde yazılı olarak Alıcı’ya bu durumu bildirir ve 14 gün içinde de ürünün Alıcı tarafından ödenen bedeli Alıcı’ya iade edilir. Kredi kartlı ödemelerde iade işlemi de ALICI kredi kartına iade sureti ile yapılır.
  7. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.
  8. Alıcı tarafından teslim alınan ürünlerin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilir.
  9. CAYMA HAKKI: Alıcı, 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden firmamıza bildirimde bulunarak sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Ürünlere ilişkin olarak cayma hakkının kullanılabilmesi için eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak ve fatura ibrazı ile iade edilmesi gerekmektedir.

 

UNVANI: Grano Gıda Sanayi Danışmanlık ve Ticaret Limited Şirketi

ADRES: Emek Mahallesi 3. Sok. No:5 A Çankaya ANKARA

E POSTA: [email protected]

TEL: 0312 222 22 07